Britská obchodní komora zhoršila výhled britské ekonomiky

Rozdílové smlouvy články Britská obchodní komora zhoršila výhled britské ekonomiky


Britská obchodní komora (BCC) dnes snížila odhad růstu britské ekonomiky pro letošní i příští rok. Zhoršení výhledu zdůvodnila pomalejším růstem globální ekonomiky, obchodním napětím mezi Spojenými státy a Čínou a přetrvávající nejistotou kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie.

BCC nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v letošním roce zvýší o 1,2 procenta, zatímco v předchozí prognóze letošní růst odhadovala na 1,3 procenta. Odhad hospodářského růstu pro příští rok snížila na 0,8 procenta z 1,0 procenta. To by znamenalo nejslabší růst od hospodářské recese v letech 2008 až 2009, upozornila agentura Reuters.

Prognózy BCC jsou založeny na předpokladu, že se Británie vyhne brexitu bez dohody. Britský premiér Boris Johnson slíbil, že do konce října vyvede Británii z Evropské unie, a to v případě potřeby i bez dohody s EU. Britský parlament nicméně nedávno schválil zákon, který odchod z EU bez dohody prakticky vylučuje.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com