Ceny pohonných hmot na Slovensku minulý týden pokračovaly v poklesu

Nejprodávanější benzin Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku minulý týden zlevnil na devítiměsíční minimum, ceny nafty klesly na nejnižší úroveň od druhé poloviny dubna.

Nejprodávanější benzin Natural 95 na čerpacích stanicích na Slovensku minulý týden zlevnil na devítiměsíční minimum, ceny nafty klesly na nejnižší úroveň od druhé poloviny dubna. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského statistického úřadu. Ceny pohonných hmot se v zemi snižují už několik týdnů v řadě, předcházel tomu pokles cen ropy na světových trzích.

Průměrná cena litru Naturalu 95 v průběhu minulého týdne klesla proti předchozímu týdnu o 2,29 procenta na 1,577 eura (38,35 Kč). To znamená, že motoristé tankovali nejlevněji od přelomu února a března. Cena motorové nafty klesla o 1,55 procenta na průměrných 1,718 eura (41,78 Kč) za litr.

Ceny klesají i v Česku

Také v České republice se ceny paliv od uplynulého týdne opět snížily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se u čerpacích stanic tento týden prodával v průměru za 38,47 Kč, nafta přišla na 39,86 Kč za litr.

Čtěte také na našem partnerském webu: Jak uspět s reklamací?

Růst díky válce

Pohonné hmoty na Slovensku začaly výrazněji zdražovat po únorové invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Ceny hlavních druhů paliv dosáhly maxima na přelomu června a července, kdy litr Naturalu 95 i nafty stál v průměru shodně 1,946 eura (47,33 Kč). Slovensko na rozdíl od České republiky nesnížilo spotřební daň na pohonné hmoty ani nezavedlo cenový strop na paliva jako Maďarsko.

zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *