CFD World – recenze a osobní zkušenosti – [Aktuálně 2021]

Recenze brokera CFD world

Na řadě je další broker jako pokračování našeho hodnocení brokerských webů – tentokrát jde o CFD World. V České republice na něj dohlíží Česká národní banka, jde o řádně regulovaného brokera. Reguluje ho Kyperská komise pro cenné papíry (CySEC) a je vázán pravidly směrnice MiFID. V praxi jde o to, že je povinen mít vklady uživatelů na oddělených účtech, aby byly klientské prostředky chráněné.

Platforma CFD world k obchodování

Platforma, kterou používá CFD World, se nazývá MetaTrader5. Jedinou její nevýhodou je fakt, že nenabízí žádnou další alternativu, nicméně je to jedna z nejvíce oblíbených a nejrozšířenějších platforem z uživatelského pohledu.

Doplňky webu

Jak začít s obchodováním

Založit si účet u CFD World je poměrně snadné. Účet se vytvoří během chvilky, kdy uživatel dostane na výběr mezi DEMO verzí a reálným účtem. Je důležité nezapomínat, že DEMO verze je k dispozici pouze třicet dní. Minimální částka pro založení reálného účtu je 250 amerických dolarů. Při registraci se standardně vyplňuje e-mail a telefonní číslo. Aby byla registrace v pořádku dokončena, je nutné navíc doložit oskenovaný řidičský nebo občanský průkaz, kterým uživatel dokládá své bydliště. 

Registrační formulář pro obchodování v CFD world
Registrační formulář pro obchodování v CFD world
Potvrzovací email k dokončení registrace CFD world demo účtu
E-mail s přihlašovacími údaji k demo účtu CFD world a odkazem ke stažení MetaTrader 5
Broker CFD world používá k obchodování platformu MetaTrader 5
Platforma MetaTrader 5 je dle recenzí nejlepší volbou pro obchodování

Co můžeme obchodovat

Společnost CFD World nabízí pouze CFD kontrakty. Jejich nabídka je ale velmi široká – ať už jsou to komodity, indexy, měnové páry nebo CFD akcie, chybí pouze kryptoměny. Z mého pohledu se ale nejedná o překážku, protože z vlastní zkušenosti nejsem příliš velkým zastáncem obchodování s tímto rizikovým aktivem.

CFD World spadá pod regulaci ESMA – díky tomu se na ni vztahuje omezení výše maximální použité páky (30:1). Méně známé měnové páry mají k dispozici páku 20:1, hlavní měnové páry 30:1.

Výhodou u CFD World je, že se jedná o regulovaného brokera, který používá platformu MetaTrader 5. Kromě toho je jeho benefitem MiFID, ESMA, má českou podporu, rychlé exekuce, a také poskytuje kvalitní analýzy.

Za nevýhodu lze považovat již zmíněná absence kryptoměn a také spread by mohl být o něco nižší. Mohlo by být nevýhodou i to, že broker pochází z Kypru.

Souhrn

Tento broker není sám o sobě příliš inovativní, ale dokáže poskytnout vše, co od dobrého brokera očekáváte. Možná by se našel i broker s nižším spreadem, nicméně výše poplatků dle mých vlastních zkušeností nemusí být u obchodování tím nejdůležitějším aspektem.

 

Naše hodnocení

 

Média

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.