ČNB upozornila investory na dvě firmy, u nichž není bezpečné investovat

Risk, nebezpečné investice

Česká národní banka (ČNB) upozornila na aktivity společností Capital Star LTD a Jotul Capital Limited, které nabízejí obchodování s akciemi, komoditami a nástroji peněžního trhu. Ani jedna ze společností nemá povolení k poskytování finančních ani investičních služeb v Česku. Případná investice tak není ze zákona pojištěná ani jinak chráněná, informovala dnes ČNB.

Capital Star LTD nemá povolení k činnosti

ČNB také upozornila, že společnost Capital Star LTD se neoprávněně prezentuje jako subjekt s povolením k činnosti vydaným centrální bankou. Dokument je podle ČNB podvržený a v prezentované podobě nikdy nebyl vydán. Podle ČNB tato společnost nemá ani povolení ze strany kyperského dohledového orgánu, přestože to o sobě na svých internetových stránkách tvrdí.

Čtěte také: [Návod] Reklamace zboží – Jak uspět s reklamací

ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Zdroj: ČTK

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *