Do akcií této legendární automobilky se vyplatí investovat

Ford

Celosvětové trendy na akciových trzích samozřejmě ovlivnily hodnotu cenných papírů jak menších, tak větších společností. Obecný pokles znamená to, že si nyní můžete za levno pořídit akcie, které by vás ještě před několika měsíci stály jmění.

Společnost Tigress, konkrétně její pětihvězdičkový analytik Ivan Feinseth, je toho názoru, že obzvláště atraktivní je nyní společnost Ford (F). Akcie tohoto věhlasného výrobce automobilů totiž o začátku roku poklesly o 40 %, což podle Feinsetha vytváří skvělou příležitost k investici. Navíc se tento expert podělil i o důvody, proč si myslí, že se Ford již brzy odrazí z pomyslného dna.

Proč právě Ford?

Prvním z nich je fakt, že o vozy značky Ford, obzláště modely SUV řady F, existuje velký zájem. Ford navíc myslí i na budoucnost a pokračuje ve výrobě elektrických aut, mezi které patří například Mustang Mach-E, E-Transit a F-150 Lightning. Poslední jmenovaný by měl oslovit hlavně americký trh, neboť se jedná o pick-up. Ty se těší hlavně za oceánem velké popularitě, přičemž F-150 je jedním z prvních veřejně dostupných aut tohoto druhu na elektrický pohon. O vysoké poptávce svědčí fakt, že „výrobní série“ tohoto modelu pro rok 2022 je již vyprodána.

Americká automobilka navíc jde s dobou a nebojí se ani upravovat či modernizovat své výrobní postupy. Disponuje nyní dvěma odlišnými výrobními jednotkami, které dle samotné společnosti „zdůrazňují úspěch výroby elektromobilů a odemykání hodnoty“.

Plány s elektromobilitou do budoucna

Ford bere elektromobilitu obecně velmi vážně. V příštích čtyřech letech například plánuje investovat do rozšíření výrobní kapacity elektromobilů 50 miliard dolarů. V roce 2026 se očekává výrobu více než 2 milionů elektromobilů ročně, do konce dekády by automobilka chtěla vyrábět čtyři z deseti vozidel na elektrický pohon.

Ford

Vzhledem k tomu, že se tato letitá společnost nebojí modernizace, inovací a neustále vyvíjí a zavádí nové produkty, Feinseth věří, že její akcie jsou dobrou investiční příležitostí. Je také toho názoru, že „dlouhodobá historie vracení hotovosti akcionářům Fordu povede k vytváření dlouhodobé hodnoty pro akcionáře“.

Feinseth tedy potvrzuje rating Buy na akciích Fordu a cílovou cenu 22 USD. To by znamenalo výrazný růst oproti současné hodnotě. Wall Street v otázce cenných papírů této automobily nemá tak jasno – 8 kupujících, 9 držících a 2 prodávající dávají dohromady ale konsenzus mírného nákupu.

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *