Euro dnes navzdory překvapivě příznivým údajům o vývoji německé ekonomiky mírně oslabuje vůči americkému dolaru.

Euro mírně oslabuje vůči dolaru

Euro dnes navzdory překvapivě příznivým údajům o vývoji německé ekonomiky mírně oslabuje vůči americkému dolaru. Krátce před 18:00 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta na 0,9940 USD. Japonský jen oslabuje poté, co japonská centrální banka ponechala beze změny svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku.

Japonsko pravděpodobně nebude zvyšovat úrokové sazby

Krátce před 18:00 SELČ si dolar vůči jenu připisoval zhruba 0,8 procenta na 147,5 JPY. Guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda dnes uvedl, že zvyšování úrokových sazeb v Japonsku zatím není na dohled, protože inflace bude pravděpodobně v příštích letech zaostávat za dvouprocentním cílem banky.

Předpokládá se, že americká centrální banka (Fed) příští týden zvýší svou základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu do rozpětí 3,75 až 4,00 procenta. Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na dvě procenta.

Růst německé ekonomiky zrychlil

Spolkový statistický úřad dnes uvedl, že růst německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta z 0,1 procenta ve druhém kvartálu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali pokles ekonomiky o 0,2 procenta. Německo je největší ekonomikou používající jednotnou evropskou měnu.

Zdroj: ČTK

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *