Firma Groz-Beckert utržila 2,2 miliardy, investuje do bezpečnosti

Rozdílové smlouvy články Firma Groz-Beckert utržila 2,2 miliardy, investuje do bezpečnosti

Firma Groz-Beckert Czech, která vyrábí jehly pro textilní stroje i díly pro tkalcovské stroje, měla loni tržby téměř 2,2 miliardy Kč. Poprvé tak překročila sumu dvě miliardy. Za loňský rok čeká provozní zisk 108,6 milionu Kč a zisk před zdaněním 59,3 milionu.

Mnohamilionové částky investuje v Českých Budějovicích do bezpečnosti práce; snižuje hluk na pracovištích, další peníze dává do odsávání. ČTK to řekla Markéta Cábová z marketingu společnosti.

Do svých tří závodů v Českých Budějovicích, Lužicích u Hodonína a Valašských Kloboukách investuje letos firma 250 milionů Kč. V ČR zaměstnává přes 1100 lidí, z toho 450 v Budějovicích. Letos plánuje tržby téměř 2,3 miliardy Kč. Podle výroční zprávy měla společnost v roce 2017 tržby 1,95 miliardy a zisk před zdaněním 140,1 milionu. Firma vyrábí jehly pro textilní, pletací a stávkové stroje i díly pro tkalcovské stroje.

Jan Švec z Odborového svazu KOVO uvedl, že Groz-Beckert investuje miliony korun do větší bezpečnosti práce, a to už řadu let. Nyní chce zakrýt téměř 20 lisů na výrobu tkalcovských nitěnek. „Tímto opatřením snížíme hladinu hluku na tomto pracovišti pod 85 decibelů, tedy pod zákonnou hranici rizika hluku, a zaměstnanci tak budou pracovat v příjemnějším prostředí. Tato investice si vyžádá téměř deset milionů korun,“ uvedl prokurista společnosti Jindřich Kubíček.

Dalším opatřením vedle protihlukových krytů je to, že stroje mají magnetické dopravníky kovových odstřižků. Manipulace s ostrým materiálem je tak plně automatická. Firma do tohoto projektu investuje čtyři a půl milionu. „Další investice šla do speciální myčky hotových výrobků, která zcela odbourala manipulaci pracovníka s chemikáliemi. Nemalé prostředky si vyžádaly také nejmodernější odsávače v provozu na opracování duralových profilů,“ uvedl Kubíček.

Groz-Beckert Czech patří do německé skupiny Groz-Beckert, která vyrábí od roku 1852 nástroje pro textilní průmysl. Ve více než 150 zemích zaměstnává téměř 8000 lidí. Nabízí 70.000 druhů jehel a dílů. Podíl exportu přesahuje 80 procent. V Českých Budějovicích sahá historie do roku 1947, kdy vznikl podnik Igla, v roce 1990 se přeměnil na firmu Akra, ta je od roku 1993 součástí koncernu, od roku 2001 jako Groz-Beckert Czech.

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: barbora.denigerova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com