Forex srovnávač

Broker, neboli makléř je označení pro jednotlivce nebo firmu, která poskytuje služby jednotlivým investorům. Zákazníci investují své prostředky na trhu skrze tyto služby autorizovaných makléřů (brokerů). Jejich role je velmi důležitá, jelikož brokeři za své klienty buď zadávají příkazy přímo (tak tomu bylo hlavně před nástupem internetu), nebo jim poskytují platformy a aplikace, pomocí nichž investoři zadávají své příkazy sami.

Broker dále stanovuje podmínky, za nichž investor obchody provádí. Většinou je možné tyto podmínky nastavit podle typu obchodu i investiční chuti klienta tak, aby nedošlo k přílišnému riskování a případným velkým ztrátám. K tomu slouží i vzdělávací a mentorská role makléřů.

Brokeři vydělávají peníze obvykle přes rozdíly spreadů nebo přes poplatky za každou provedenou transakci. Ale synergie jsou vzájemné – dobří makléři totiž nabízejí svým zákazníkům informace o pohybech trhů a také jim poskytují vzdělávání v oboru investic. Výběr brokera je naprosto zásadní rozhodnutí.

Jako ve všech oborech lidské činnosti, i ve vysokofrekvenčním obchodování se nacházejí brokeři dobří, špatní a bohužel i podvodníci. V následující sekci vám poradíme, jak si vybrat dobrého makléře.

Hodnocení brokerů