Maďarská petrochemická společnost MOL, která působí mimo jiné i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 109 procent na 290,6 miliardy forintů (17,5 miliardy Kč).

Maďarská petrochemická společnost MOL více než zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Maďarská petrochemická společnost MOL, která působí mimo jiné i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 109 procent na 290,6 miliardy forintů (17,5 miliardy Kč). Informovala o tom dnes agentura MTI. Firmě pomohly zejména vysoké marže rafinerie, která dostává levnou ruskou ropu. Firma ve své výsledkové zprávě uvedla, že hospodaření ovlivnila regulace a také daň z mimořádných zisků.

Obrovský nárust

Celkové provozní tržby se zvýšily o 78 procent na 2,89 bilionu forintů (173,8 miliardy Kč). Firma výrazně více platí za suroviny a další materiál, celkové provozní výdaje se ale zvýšily méně než tržby, a sice o 69 procent. Provozní zisk pak firma zvýšila o 149 procent na 445 miliard forintů (26,8 miliardy Kč).

Pozorovat vývoj je klíčové

Třetí čtvrtletí podle šéfa podniku ukázalo, že dodávky energií do regionu středovýchodní Evropy byly velmi napjaté. K zajištění energetické bezpečnosti ale podle něj bude potřeba disciplinovaný přístup k investicím, jak se bude firma zbavovat závislosti na energetických surovinách z Ruska a zároveň sledovat vývoj obnovitelných zdrojů.

Skupina MOL v České republice provozuje asi 300 čerpacích stanic značek MOL, Pap Oil a Slovnaft. Z hlediska jejich počtu je dvojkou na trhu.

zdroj: ČTK

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *