Míra nezaměstnanosti v Británii dál klesá, sestoupila na 4,7 procenta

Rozdílové smlouvy články Míra nezaměstnanosti v Británii dál klesá, sestoupila na 4,7 procenta

Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce dubna snížila na 4,7 procenta ze 4,8 procenta ve třech měsících do konce března. Zaznamenala tak už čtvrtý pokles za sebou a dostala se na nejnižší úroveň od loňského srpna. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Pokles míry nezaměstnanosti byl v souladu s očekáváním analytiků v anketě agentury Reuters.

Dnešní údaje statistického úřadu rovněž ukázaly, že počet zaměstnanců na výplatních páskách se v květnu meziměsíčně zvýšil o rekordních 197.000. Za zlepšující se situací na trhu práce stojí zmírňování koronavirových restrikcí a obnovení vnitřního provozu hospod a restaurací.

Míru nezaměstnanosti v Británii pomáhá držet pod kontrolou vládní program pro zachování pracovních míst, který je v Británii nejnákladnějším nástrojem na podporu ekonomiky v době pandemie.

V době svého vrcholu v květnu loňského roku program hradil mzdy u 8,9 milionu pracovních míst, letos v dubnu už ale podporoval pouze 3,4 milionu míst. Nedávný průzkum statistického úřadu navíc signalizoval, že v polovině května počet podporovaných míst sestoupil zhruba na dva miliony. Britská centrální banka v květnu uvedla, že po skončení programu na konci září očekává pouze mírný nárůst nezaměstnanosti.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com