Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

Rozdílové smlouvy Novinky Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

Soud v Rusku znovu pokutoval americkou internetovou společnost Google. Podle agentury Reuters jí nařídil zaplatit dva miliony rublů (600.000 Kč), protože nesmazala obsah považovaný v zemi za nelegální. Moskva i Google jsou v dlouhodobém sporu.

Rusko hrozí, že bude po Googlu požadovat procento z jeho celoročního obratu v Rusku za to, že opakovaně neodstranil zakázaný obsah ze svého vyhledávače a z kanálu YouTube. Americká společnost minulý týden uvedla, že zaplatila na pokutách už více než 32 milionů rublů.

Moskva v posledních měsících podniká kroky k regulaci a k omezení vlivu sociálních médií a velkých technologických společností. Vyměřuje pokuty za neodstraňování v Rusku nezákonného obsahu z webových platforem a zároveň se snaží přimět zahraniční technologické podniky, aby v Rusku otevřely své kanceláře. Podle údajů podnikové databáze SPARK loni tržby společnosti Google v Rusku dosáhly 85,5 miliardy rublů.

Ještě důrazněji postupuje proti zahraničním sociálním médiím a vyhledávačům Čína, která svým obyvatelům přístup k nim blokuje. Kvůli přísnější regulaci oznámila minulý týden odchod z této země americká internetová společnost Yahoo.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: MKR

Jeden komentář ke článku: “Rusko znovu pokutovalo americkou firmu Google za zakázaný obsah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com