Sanofi kupuje za 2,9 mld. USD Provention Bio, posiluje nabídku na diabetes

Sanofi

Francouzská farmaceutická společnost Sanofi se dohodla na převzetí americké biotechnologické firmy Provention Bio za 2,9 miliardy USD (64,3 miliardy Kč). Akvizicí rozšíří svoji nabídku přípravků na diabetes a posílí svoji nabídku léků po neúspěších ve vývoji vlastních přípravků. Informovala o tom společnost v dnešním prohlášení.

Sanofi získává nový přípravek

Díky dohodě získá Sanofi injekce Tzield, které zpomalují progresi cukrovky 1. typu, která se obvykle objevuje v dětství nebo dospívání a každoročně postihuje asi 65.000 lidí. Přípravek získal loni povolení v USA a stal se prvním lékem k oddálení nástupu třetího a posledního stadia diabetu u dospělých a dětí od osmi let, kteří jsou v druhém stadiu. Sanofi vyrábí inzulinové přípravky Toujeo a Lantus pro diabetes 2. typu.

Zvýšení tržeb

Tržby Sanofi nyní zvyšuje zájem o lék na astma a ekzém Dupix. Investoři ale kritizují firmu, že její řada léků ve vývoji je slabá. Akcie se také dosud nevzpamatovaly ze srpnového propadu po neuspokojivých výsledcích zkoušek kdysi slibného kandidáta na lék proti rakovině prsu.

Sanofi rovněž dohodou získá aktiva v počátečním vývoji léků na nemoci způsobené abnormální reakcí imunitního systému. Akvizice by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí, napsala agentura Reuters.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *