Skupina RSBC prodala pětinový podíl v britské firmě Proversity

Rozdílové smlouvy Novinky Skupina RSBC prodala pětinový podíl v britské firmě Proversity

Finanční skupina RSBC Roberta Schönfelda prodala pětinu akcií britské technologické firmy Proversity, která je známá pod obchodním jménem Construct. Ta vytváří on-line výukové a školicí programy a mezi její klienty patří desítky světových univerzit, Bank of England, letecká společnost Emirates nebo izraelské státní instituce. RSBC, která nadále vlastní třetinu firmy, to sdělila ČTK v tiskové zprávě.

Novým majoritním vlastníkem firmy Proversity se stává australská společnost OES ze skupiny SEEK Group, která je jedním z globálních lídrů v distančním vzdělávání a zaměstnanosti. Dominantní podíl skupina získala kombinací úpisu nových akcií a odkoupení části akcií od RSBC, drobných investorů a bývalých zaměstnanců firmy.

Australský investor přináší do společnosti nejen růstový kapitál, ale zejména vlastní klientské portfolio a možnost spolupráce s dalšími společnostmi skupiny, které mají přístup mimo jiné i na velké trhy v Asii a Jižní Americe. Od vstupu strategického partnera si slibujeme další mezinárodní expanzi a silné zhodnocení počátečních investic,uvedl investiční manažer RSBC Roman Cének.

Proversity meziročně znásobila kontrakty již v roce 2019. Růstový trend i díky rychle rostoucí poptávce po distanční on-line výuce v souvislosti s pandemií Covid-19 letos ještě zesílil.

Pro RSBC byl vstup do londýnského startupu vůbec první venture kapitálovou investicí. Česká investiční skupina od té doby financuje prostřednictvím konvertibilních úvěrů růst společnosti, především nábor lidí do obchodních a technologických týmů. Během posledních pěti let RSBC investovala v Proversity více než 150 milionů korun.

Proversity má kanceláře v Londýně, Salt Lake City či Kapském městě a stovky klientů z řad škol, soukromých firem nebo státních institucí po celém světě. Její globální tým tvoří desítky tvůrců obsahu výuky, překladatelů, programátorů a obchodníků, kteří jsou schopni vymodelovat výukový program podle požadavků konkrétního klienta.

Skupina RSBC finančníka Roberta Schönfelda vznikla v roce 1998 jako správce restituovaného majetku rodiny Schönfeldů. Dlouhodobě se orientuje na investice do průmyslu, zemědělství, komerčních a rezidenčních nemovitostí a nových technologií. Součástí jejího portfolia je například slovinská zbrojovka Arex, vinařství Zlati Grič nebo strojírenská firma Bauer Technics. Klíčovou investiční oblastí skupiny RSBC je realitní portfolio. Aktuálně spravuje nemovitosti v tržní hodnotě dvou miliard Kč.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com