Socha ve tvaru modrého ptáčka, kterého má ve svém logu americká internetová společnost Twitter, se v aukci prodala za 100.000 USD (2,2 milionu Kč).

Socha ve tvaru loga Twitteru se v aukci prodala za 100.000 USD

Socha ve tvaru modrého ptáčka, kterého má ve svém logu americká internetová společnost Twitter, se v aukci prodala za 100.000 USD (2,2 milionu Kč). Stala se tak nejdražší položkou prodanou v aukci pořádané společností Twitter. Ta nabídla stovky předmětů ze svého sanfranciského sídla, včetně kávovaru, pohovky, židlí, stolu a drobnějšího kancelářského vybavení. Informoval o tom server televize BBC.

Nevýhodný nákup

Organizátor aukce, firma Heritage Global Partners, konečné výsledky aukce nezveřejnil. BBC se však podařilo některé ceny z aukce těsně před jejím ukončením zjistit. Nákup některých použitých předmětů nebyl podle BBC nijak výhodný, protože se prodaly za vyšší cenu, než za jakou se prodávají v běžných obchodech.

Vysoké částky

Květináč ve tvaru zavináče vysoký 190 centimetrů se prodal téměř za 15.000 USD. V aukci byl také na zakázku vyrobený stůl do konferenční místnosti z recyklovaného dřeva, jehož cena skončila téměř na 10.500 USD. Špičkový kávovar La Marzocco Strada 3 se prodal přibližně za 13.500 USD, zatímco jeho maloobchodní cena činí asi 30.000 USD. Židle z tvarované překližky od designéra Hermana Millera se však prodala nejméně za 1400 USD, zatímco její běžná maloobchodní cena činí 1195 USD.

Prodej přišel v době, kdy majitel Twitteru Elon Musk po loňském nákupu firmy za 44 miliard USD snižuje náklady. Od nástupu do vedení firmy koncem října Musk propustil asi polovinu ze 7500 zaměstnanců a ukončil řadu výhod, které Twitter poskytoval, jako je například bezplatné stravování.

zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *