Technologická firma IBM propustí 3900 zaměstnanců, zbavuje se některých aktiv

Americká společnost International Business Machines (IBM) propustí 3900 zaměstnanců, asi 1,5 procenta pracovní síly

Americká společnost International Business Machines (IBM) propustí 3900 zaměstnanců, asi 1,5 procenta pracovní síly. Technologická firma se zbavuje některých aktiv, krok v prvním čtvrtletí vyústí v mimořádné náklady 300 milionů dolarů (6,5 miliardy Kč). Společnost to uvedla ve středu, kdy oznámila hospodářské výsledky za loňské čtvrté čtvrtletí.

„Jsme připraveni najímat“

Finanční ředitel James Kavanaugh agentuře Reuters řekl, že společnost je stále „odhodlána najímat zaměstnance pro výzkum a vývoj zaměřený na klienty“. Akcie IBM po skončení středečního obchodování klesly o dvě procenta, a vymazaly tak dřívější zisky z převážně pozitivních hospodářských výsledků.

„Zdá se, že trh je zklamán rozsahem ohlášeného snižování počtu pracovních míst, které činí pouze 1,5 procenta pracovní síly,“ uvedl hlavní analytik společnosti Investing.com Jesse Cohen. „Investoři doufali v rozsáhlejší opatření zaměřené na snížení nákladů,“ dodal.

globální krize

Velké americké firmy v posledních měsících masivně propouštějí, aby snížily náklady v čase, kdy se očekává zpomalení globální ekonomiky. Místa ruší velké technologické společnosti i velké banky.

Tržby IBM ve čtvrtém kvartálu stagnovaly na 16,69 miliardy dolarů, analytici odhadovali tržby 16,40 miliard dolarů. Za celý rok 2022 zaznamenala IBM růst tržeb o 5,5 procenta, což je nejvíce za posledních deset let.

zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *