V Budapešti se konal Evropský den inovací, zorganizovala ho společnost Huawei

huawei, laptop, mobil

Společnost Huawei v Budapešti uspořádala svůj stěžejní summit o inovacích v Evropě pod názvem European Innovation Day (Evropský den inovací) 2022. Akci, na které společně s partnery představuje tipy, jak mohou technologické inovace přispět k urychlení digitalizace a přechodu na zelenou energii, ochraně biodiverzity a pěstování talentů, letos pořádala již podesáté.

V historickém komplexu Várkert Bazár se sešlo na 250 zástupců státní správy, průmyslu a akademické obce, aby se zde zapojili do diskuse na téma summitu – „Inovacemi k rozmanitější Evropě“. Společnost Huawei představila během akce pomocí privátní 5G sítě ve svém předváděcím vozidle řadu scénářů využití 5G sítí v různých průmyslových odvětvích včetně logistiky, správy přístavů a těžby.

Summit zahájil Jeff Wang, prezident oddělení pro styk s veřejností a komunikaci společnosti Huawei: „V Huawei věříme, že stálé investice do výzkumu a vývoje představují cestu do čela inovací pro budoucnost. A ačkoli je inovační proces velmi nejistý, jedna věc je na našem putování za budoucností zcela nepochybná: bez inovací udržitelnou budoucnost neuskutečníme. Těšíme se, že ve spolupráci s našimi partnery pomůžeme budovat chytřejší, ekologičtější a udržitelnější Evropu.“

Maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu Péter Szijjártó uvedl: „Maďarsku se v posledních letech dařilo úspěšně získat investice velkých čínských společností. Centrum výzkumu a vývoje společnosti Huawei v Budapešti i její největší evropské logistické centrum poblíž hlavního města představují pro naši zemi mimořádné výhody. Investice Huawei v Maďarsku jsou naší chloubou – jsme hrdí, že společnost důvěřuje maďarským talentům, lidem a maďarskému vzdělávacímu systému. Strategická spolupráce podepsaná před deseti lety přináší oběma stranám mimořádný prospěch a maďarská vláda je připravena v ní pokračovat.“

Přechod na zelenou energii

V rámci společné vize zeleného energetického hospodářství vytvořila společnost Huawei společně s maďarským ministerstvem technologií a průmyslu, Maďarskou asociací výrobců baterií a společností Planergy Solutions bílou knihu budoucnosti maďarské energetiky. Kniha se zabývá výzvami, kterým přechod na zelenou energetiku v Maďarsku momentálně čelí, jako je například strategie skladování energie.

„V omezování emisí skleníkových plynů již dosahujeme značných pokroků. V oblasti zásobování energií však bude mimořádně důležitá digitalizace a prostor musí dostat také inovativní řešení. To vše jsme umístili na investiční mapu Maďarska,“ uvedl Márk Alföldy-Boruss, náměstek státního tajemníka pro energetiku na ministerstvu technologií a průmyslu.

Členka představenstva společnosti SolarAPEX Besime Özdericiová promluvila o dlouhodobém partnerství se společností Huawei: „Využili jsme technologie k vybudování zelenější planety a k vytvoření lepší budoucnosti pro příští generace.“ Počátkem roku spolupracovala společnost SolarAPEX s Huawei na realizaci největšího projektu střešní solární elektrárny na světě pro společnost Tosyali Holding v Turecku. Celkový instalovaný výkon elektrárny dosáhne 140 MW a umožní snížit uhlíkové emise o 116 525 tun ročně.

Inovace pro chytřejší Evropu díky 5G

Společnost Huawei přináší do Evropy celou řadu inovativních řešení na bázi technologie 5G.

„V Řecku spolupracovaly společnosti Huawei a Nova s řeckým startupem PROBOTEK na vývoji a úspěšné implementaci inovativního řešení pro včasnou detekci požárů a okamžitý zásah pomocí 5G sítí, umělé inteligence a dronů. Tento pilotní projekt byl příkladem společné iniciativy zaměřené na řešení problému se sociálními, environmentálními a ekonomickými důsledky,“ uvedl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti PROBOTEK George Delaportas.

V Rakousku společnost Huawei obdobně spolupracovala s výrobcem dronů, společností Dronetech, na vývoji inteligentního systému pro zemědělství, který pomocí technologie 5G sníží spotřebu vody a pesticidů a zvýší produktivitu. V Maďarsku zase buduje Huawei se svými partnery první evropské chytré železniční centrum na bázi 5G.

Zdroj: ČTK

5 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *