Akcie Tesla – Tesla Inc. (TSLA) Aktuální hodnota

Na této stránce naleznete aktuální hodnotu akcie Tesla Inc. (TSLA). Naleznete zde také historický graf vývoje ceny a základní informace ke společnosti Tesla Inc.

Aktuální hodnota akcie Tesla Inc. (TSLA)

  • Načítání aktuální hodnoty

Akcie Tesla Inc. aktuální graf

finviz dynamic chart for TSLA

Společnost Tesla

Společnost Tesla, Inc. je americká nadnárodní společnost, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem elektrických automobilů, solárních panelů a baterií. Sídlí v kalifornském Palo Alto a je jednou z nejhodnotnějších společností na světě.

Tesla model S aktuální hodnota akcie společnosti Tesla

Historie

Společnost Tesla byla založena v roce 2003 Elonem Muskem, Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem. První produkt společnosti byl Roadster, který byl uveden na trh v roce 2008. Roadster byl úspěšný, ale společnost Tesla v roce 2008 utrpěla ztrátu ve výši 226 milionů dolarů.

V roce 2008 se Elon Musk stal generálním ředitelem společnosti Tesla a zaměřil se na vývoj cenově dostupnějšího elektromobilu. V roce 2012 společnost uvedla na trh Model S, který byl úspěchem. Model S je luxusní sedan, který se stal nejprodávanějším elektromobilem na světě.

V roce 2015 společnost uvedla na trh Model X, který je luxusní SUV. V roce 2017 společnost uvedla na trh Model 3, který je cenově dostupnější sedan. Model 3 je nejprodávanějším elektromobilem na světě.

V roce 2020 společnost uvedla na trh Model Y, který je cenově dostupnější SUV. V roce 2022 společnost uvedla na trh Cybertruck, který je elektrické pickup truck.

Produkty a služby

Společnost Tesla vyrábí a prodává širokou škálu elektrických automobilů, včetně:

  • Model S: Luxusní sedan
  • Model X: Luxusní SUV
  • Model 3: Cenově dostupný sedan
  • Model Y: Cenově dostupné SUV
  • Cybertruck: Elektrické pickup truck

Společnost Tesla také vyrábí a prodává solární panely a baterie.

Finanční výsledky

V roce 2022 společnost Tesla vygenerovala tržby ve výši 53,8 miliardy dolarů a čistý zisk ve výši 5,5 miliardy dolarů. Společnost je jednou z nejziskovějších společností na světě v oblasti výroby elektrických automobilů.

Investiční příležitosti

Akcie společnosti Tesla jsou jednou z nejsledovanějších akcií na světě. Akcie společnosti jsou vysoce ceněny, ale mají také potenciál pro vysoký růst.

Faktory, které ovlivňují hodnotu akcie Tesla

Hodnotu akcií Teslu ovlivňují následující faktory:

  • Prodej nových produktů: Společnost Tesla pravidelně uvádí na trh nové produkty, které mohou zvýšit prodej a zisk společnosti.
  • Ekonomika: Ekonomický růst může vést k vyšší poptávce po produktech společnosti Tesla.
  • Konkurence: Konkurence ze strany jiných společností, jako je General Motors a Volkswagen, může tlačit na snižování cen a zisk společnosti Tesla.

Výhled

Společnost Tesla je dobře postavena pro další růst. Společnost má silnou značku, inovativní produkty a loajální zákazníky. Společnost také investuje do nových technologií, jako je umělá inteligence a autonomní řízení.

Závěr

Společnost Tesla je jednou z nejvýznamnějších společností v oblasti výroby elektrických automobilů. Akcie společnosti jsou vysoce ceněny, ale mají také potenciál pro vysoký růst. Investorům, kteří hledají dlouhodobý růst, se společnost Tesla může stát zajímavou investicí.

Další informace

Další informace o společnosti Tesla lze nalézt na webových stránkách společnosti: https://www.tesla.com/