Akcie v jihovýchodní Asii umazávaly pondělní ztráty

Rozdílové smlouvy články Akcie v jihovýchodní Asii umazávaly pondělní ztráty

Indonésie, Filipíny i Thajsko zaznamenaly solidní úterý na akciových trzích. Tamní tituly posilovaly krátce poté, co napětí na Blízkém východě mírně opadlo.

Akciové burzy v Jihovýchodní Asii prakticky umazaly ztráty, které zaznamenaly během pondělního obchodování. Přispělo k tomu mírné ochabnutí napětí na Blízkém východě, když se ukázalo, že další bezprostřední konfrontace mezi USA a Íránem prozatím nehrozí.

Posilovaly všechny burzy v regionu. Nejvíce si polepšily akcie v Thajsku, když nejvíce posiloval finanční a průmyslový sektor. Hned za ním zhruba dvě procenta přidaly maloobchodní tituly společnosti provozující tamní letiště.

O něco méně rostly akcie v Singapuru, které v průměru posílily o necelé procento. I zde nejvíce zpevnily tituly finančních společností. Velmi podobně si vedly rovněž akcie v Malajsii a na Filipínách, včetně toho, že burzu táhly vzhůru zejména banky a jiné finanční instituce. V Indonésii se pak vedle bank dařilo také společnostem produkujícím krmiva pro drůbež – Charoen Pokphand Indonesia přidala v úterý bezmála sedm procent.

Hodnocení článku

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com