Akcie v USA kvůli technologickým firmám klesly, dolar oslabil

Rozdílové smlouvy Uncategorized Akcie v USA kvůli technologickým firmám klesly, dolar oslabil

Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden poklesem. Zásah USA vůči čínskému výrobci telekomunikačního zařízení Huawei Technologies způsobil ztráty technologickému sektoru. Vzrostly také obavy, že zásah vůči Huawei by mohl dále zhoršit obchodní napětí mezi USA a Čínou.

Index Dow Jones klesl o 84,1 bodu, tedy 0,33 procenta, na 25.679,90 bodu. Širší index Standard Poor’s 500 se snížil o 19,3 bodu, neboli 0,67 procenta, na 2840,23 bodu. Index technologického trhu Nasdaq oslabil o 113,91 bodu, čili 1,46 procenta, na 7702,38 bodu.

Bílý dům přidal minulý týden firmu Huawei na tzv. černou listinu, takže americké podniky nyní potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své součástky a technologie. Několik firem proto přerušilo podnikání s čínskou firmou, která je největším světovým výrobcem telekomunikačního vybavení. Google se pak rozhodl omezit Huawei používání svého operačního systému Android.

Největší propad dnes zaznamenal dílčí index SP technologických společností. Ztrácely hlavně firmy Qualcomm, Micron Technology a Broadcom, které jsou dodavateli Huawei. Oslabily i akcie Applu, mimo jiné i kvůli varování HSBC, že vyšší ceny produktů firmy po nejnovějším růstu cel budou mít „strašlivé“ důsledky na poptávku.

Naopak rostly akcie telekomunikačních společností Sprint a T-Mobile US. Šéf Federální komunikační komise (FCC) uvedl, že nemá námitky proti spojení obou telekomunikačních společností. Akcie firem však část zisků smazaly poté, co agentura Bloomberg napsala, že americké ministerstvo spravedlnosti není schválení dohody nakloněno, napsala agentura Reuters.
Dolar dnes mírně oslabil. Investoři se nechtějí pouštět do větších obchodů a devizový trh čeká na to, jak se bude dál vyvíjet obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Obchodníci chtějí také vědět, co si americká centrální banka (Fed) myslí o dalším vývoji úroků.

V závěru obchodování dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,1 procenta na 97,94 bodu. Vůči euru dolar oslabil o téměř 0,1 procenta na 1,1166 USD, k jenu naopak mírně stoupl na 110,04 JPY. Euro vůči jenu posílilo o 0,1 procenta na 122,86 JPY.
Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: barbora.denigerova

Jeden komentář ke článku: “Akcie v USA kvůli technologickým firmám klesly, dolar oslabil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com