Akcie v USA uzavřely smíšeně, dolar po statistice vzrostl

Rozdílové smlouvy články Akcie v USA uzavřely smíšeně, dolar po statistice vzrostl

New York 15. srpna (ČTK) – Akcie ve Spojených státech se dnes pohybovaly mezi zisky a ztrátami a nakonec uzavřely smíšeně. Náladu na trhu na jedné straně ovlivňovaly obavy z recese a obchodního napětí mezi USA a Čínou a na druhé straně pozitivní zpráva o maloobchodních tržbách.

Index Dow Jones posílil o 99,97 bodu, tedy 0,39 procenta, na 25.579,39 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 stoupl o sedm bodů, čili 0,25 procenta, na 2847,6 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 7,32 bodu, neboli 0,09 procenta, na 7766,62 bodu.

Maloobchodní tržby v USA se podle dnešní zprávy ministerstva obchodu v červenci zvýšily meziměsíčně o 0,7 procenta, mnohem více, než se čekalo. V červnu stouply podle revidovaných údajů o 0,3 procenta. Spotřebitelé, kteří se na celkové ekonomické aktivitě v USA podílejí zhruba 70 procenty, zvýšili své výdaje ve všech oblastech. Investory potěšily výsledky hospodaření maloobchodní firmy Walmart, která překonala očekávání a zvýšila svůj výhled na celý rok.

Další statistické údaje byly méně příznivé. Zpracovatelský průmysl se v červenci snížil více, než se čekalo, a počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti byl nad očekáváním analytiků.

Mezi USA a Čínou to nadále vře. Čína dnes slíbila odvetu za nová americká cla, která mají vstoupit v platnost od 1. září. Americký prezident Donald Trump v dnešním rozhovoru prohlásil, že dohoda s Čínou musí být vytvořena podle podmínek USA.

Prudce dnes oslabily akcie Cisco Systems, protože firmě kvůli clům klesly tržby v Číně o 25 procent. Akcie General Electric se propadly kvůli podezření, že finanční situace firmy je mnohem horší, než se uvádí a firma ukryla ztráty ve výši až 38 miliard USD. Ztrácely také energetické firmy.

Dolar dnes posílil díky zprávě o maloobchodních tržbách. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, stoupl o 0,1 procenta na 98,10 bodu. Vůči euru dolar posílil o 0,2 procenta na 1,1111 USD a k jenu o 0,3 procenta na 106,04 JPY. Kurz eura vůči jenu zůstal téměř beze změny na 117,84 JPY.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com