Americké akcie výrazně posílily, smazaly část pondělního propadu

Rozdílové smlouvy články Americké akcie výrazně posílily, smazaly část pondělního propadu

Americké akcie dnes posílily díky nadějím, že nová stimulační opatření pomohou kompenzovat negativní dopady pandemie koronaviru na ekonomiku. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 5,2 procenta a obchodování zakončil na 21.237,38 bodu. V pondělí se přitom propadl o téměř 13 procent, což představovalo jeho nejprudší jednodenní pokles od roku 1987.

Širší index S&P 500 dnes vzrostl o šest procent na 2529,19 bodu a technologický index Nasdaq se zvýšil o 6,23 procenta na 7334,78 bodu.

Podle agentury AP se předpokládá, že administrativa prezidenta Donalda Trumpa navrhne stimulační plán v hodnotě kolem 850 miliard dolarů (20,8 bilionu Kč). K růstu akciového trhu přispěla rovněž nová opatření americké centrální banky (Fed). Ta dnes oznámila, že podpoří podniky nákupem jejich krátkodobých dluhopisů. Obnovuje tak program, který poprvé použila v roce 2008 za globální finanční krize.

Americká centrální banka už v posledních dvou týdnech představila několik mimořádných opatření, která mají pomoci čelit negativním dopadům koronaviru na ekonomiku. Patří mezi ně například snížení základní úrokové sazby téměř na nulu.

Podle analytičky Tracie McMillionové ze společnosti Wells Fargo Investment Institute se investorům „líbí, že Fed je ochoten zakročit ve velkém“. „Představuje to důležité sdělení pro hráče na trhu,“ uvedla McMillionová. „Pokud by Fed nic nedělal, byla by situace na trhu mnohem horší,“ dodala.

Na devizovém trhu dnes výrazně posiloval americký dolar, protože investoři kvůli obavám z koronaviru přesunovali finanční prostředky do této vysoce likvidní měny. Euro vůči dolaru kolem 21:30 SEČ vykazovalo pokles o 1,5 procenta na 1,1010 USD a během dne se dostalo až pod hranici 1,1 USD.

K poklesu jednotné evropské měny přispěla zpráva o tom, že důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v březnu kvůli obavám z negativních dopadů koronaviru klesla na nejnižší úroveň od finanční krize v roce 2008. Německo je největší ekonomikou eurozóny.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com