Automobilce Porsche loni klesl prodej o tři procenta

Rozdílové smlouvy Novinky Automobilce Porsche loni klesl prodej o tři procenta

Německému výrobci sportovních vozů Porsche loni klesl prodej o tři procenta na 272.162 vozů. Způsobil to hlavně propad poptávky v první polovině roku kvůli pandemii nemoci covid-19, který částečně smazalo oživení v druhé části roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila automobilka.

Firma loni na jaře na šest týdnů zastavila výrobu. Za první pololetí se prodej propadl o 12 procent, v létě se ale poptávka začala zlepšovat.

Prodej v Číně, která je největším automobilovým trhem světa, se zvýšil o tři procenta na téměř 89.000 vozů. V oblasti zahrnující Asii a Tichomoří, Afriku a Blízký východ prodej vzrostl o čtyři procenta. Na domácím, německém trhu však prodej o 17 procent klesl a dosáhl 26.152 vozů. V USA se prodej snížil o sedm procent.

Nejprodávanějším modelem byl terénní vůz Cayenne, který na první příčce vystřídal menší vůz Macan. Každé třetí auto, které automobilka Porsche loni prodala, byl Cayenne. Firma také prodala 20.000 elektrovozů Taycan, uvedla agentura DPA.

Porsche je stejně jako mladoboleslavská automobilka Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com