BMW chce do roku 2030 snížit ve srovnání s rokem 2019 emise uhlíku o 40 procent

Rozdílové smlouvy články BMW chce do roku 2030 snížit ve srovnání s rokem 2019 emise uhlíku o 40 procent

Německá automobilka BMW chce do roku 2030 nejméně o 40 procent ve srovnání s úrovní v roce 2019 snížit emise uhlíku, které její automobily generují po celý svůj životní cyklus. Firma to oznámila před mnichovským autosalonem, který se koná příští týden.

Výrobce luxusních aut měl původně v plánu emise uhlíku zredukovat ve zmíněném období o třetinu. Aby automobilka nového cíle dosáhla, zvýší podíl recyklovaných a opětovně použitelných materiálů při výrobě svých aut ze 30 na 50 procent, informovala dnes agentura Reuters.

„Jsme odhodláni nastavit kurz k dosažení cíle 1,5 stupně,“ řekl šéf BMW Oliver Zipse. Odkazoval tím na pařížskou klimatickou dohodu, jejímž cílem je omezit globální oteplování pod dva stupně Celsia, ideálně do 1,5 stupně Celsia, ve srovnání s předindustriálním obdobím.

BMW se zdráhá pevně časově vymezit harmonogram snižování výroby aut na fosilní paliva. Poukazuje přitom na omezení spojená s elektromobily, například na zásadní nedostatek dobíjecí infrastruktury v Evropě i v jiných regionech.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Jeden komentář ke článku: “BMW chce do roku 2030 snížit ve srovnání s rokem 2019 emise uhlíku o 40 procent

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com