Boeing dostal první letošní objednávku – od japonské firmy ANA

Rozdílové smlouvy Novinky Boeing dostal první letošní objednávku – od japonské firmy ANA

Americký výrobce letadel Boeing obdržel svou první letošní zakázku. Japonské aerolinky ANA si u něj podle svého dnešního sdělení objednaly dalších 15 letadel typu 787 Dreamliner v katalogové ceně pět miliard dolarů (116 miliard Kč). Boeing v lednu nedostal poprvé od roku 1962 žádnou novou objednávku, protože se potýká s problémy kolem menších strojů 737 MAX.

Letadlo 787 Dreamliner je určeno na dlouhé lety. ANA objednaly 11 dlouhých strojů verze 787-10 a čtyři kratší verze 787-9. Letadla pojmou 250 až 340 pasažérů.

Japonské aerolinky vlastní největší letku letadel 787, včetně nejnovější objednávky jich koupily už 98. Létá 71 z nich. První dodávka by se podle sdělení firmy ANA měla uskutečnit ve finančním roce 2022, který začne v dubnu zmíněného roku.

Boeing před rokem v lednu obdržel 45 objednávek a dodal 46 letounů. Nyní se ale většina zákazníků novým objednávkám menších a dříve velmi oblíbených letounů 737 MAX vyhýbá do té doby, než je letečtí regulátoři znovu pustí do provozu.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com