Bohemia Sekt staví za 200 milionů Kč v Mikulově zpracovnu hroznů

Rozdílové smlouvy články Bohemia Sekt staví za 200 milionů Kč v Mikulově zpracovnu hroznů

Starý Plzenec (Plzeňsko)/Mikulov 18. prosince (ČTK) – Skupina Bohemia Sekt buduje za zhruba 200 milionů korun středisko na zpracování hroznů ve svém vinařství Víno Mikulov v Mikulově na Břeclavsku. Jde o největší investiční akci v historii skupiny. Letos firma investovala 100 milionů Kč, stejnou sumu dá v letech 2019 a 2020, řekl ČTK ředitel největšího výrobce sektů a vín v ČR Ondřej Beránek.
Zkušební provoz by chtěla firma zahájit během příští sklizně. Na plnou kapacitu najede v roce 2020.
Nová hala, která vznikla na volném pozemku v mikulovském areálu, bude zpracovávat až osm milionů kilogramů hroznů ročně. „Hala už stojí. Je v ní prvních 33 tanků na dva miliony litrů z celkového počtu 212 tanků. Montuje se vzduchotechnika, elektroinstalace a osvětlení,“ uvedl Beránek. Příští rok ukončí firma stavební práce a nakoupí zařízení na zpracování hroznů a výrobu vína. Technologie bude tvořit přes polovinu nákladů.
V roce 2020 podnik koupí další tanky. „Dodávky tanků je nutné rozložit v čase, protože kapacity výrobců jsou omezené a navíc v době ekonomické konjunktury jsou všechny dodavatelské firmy přetížené,“ řekl ředitel.
Letos skupina získala rekordních 14 milionů kilogramů hroznů. Dosud nejvíce to bylo v roce 2015 téměř 11 milionů kilogramů, loni kvůli špatné úrodě hroznů osm milionů kilogramů.
Společnost loni prodala rekordních téměř 29 milionů lahví, z čehož bylo více než 16 milionů sektů a šumivých nápojů, meziročně o šest procent více. Tichých vín bylo přes 11 milionů lahví, o osm procent více. Skupina utržila 1,6 miliardy korun, meziročně o desetiny procenta více. Minimální růst byl dán tím, že ještě v roce 2016 vyráběla také lihoviny. Lihovinové značky ale loni prodala, výrobu ukončila a věnuje se jen vínu.

Bohemia Sekt staví za 200 milionů Kč v Mikulově zpracovnu hroznů
Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: Matej Samec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com