Britská ekonomika loni klesla o rekordních 9,9 procenta

Rozdílové smlouvy Novinky Britská ekonomika loni klesla o rekordních 9,9 procenta

Hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v loňském roce kvůli pandemii propadl o rekordních 9,9 procenta. Vrátil se tak zhruba na úroveň z roku 2013. Ve svém prvním odhadu to dnes oznámil britský statistický úřad.

V samotném čtvrtém čtvrtletí ekonomika proti předchozím třem měsícům o jedno procento vzrostla. Hospodářský růst tak v důsledku nových opatření proti šíření koronaviru prudce zpomalil, a to z 16,1 procenta ve třetím kvartálu.

Britská ekonomika se v létě výrazně zotavila z jarního propadu, za kterým stála pandemie covidu-19. Na podzim však oživení podkopal vzestup počtu případů nákazy novým koronavirem.

„Dnešní údaje ukazují, že ekonomika v důsledku pandemie utrpěla vážný šok,“ uvedl britský ministr financí Rishi Sunak. „Víme, že nynější uzávěra bude mít významný dopad na řadu lidí a podniků. Proto se i nadále soustředím na to, abychom dělali maximum k ochraně pracovních míst, podniků a živobytí,“ dodal.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com