Carney promluvil a libra mírně ztratila

Rozdílové smlouvy Novinky Carney promluvil a libra mírně ztratila

Šéf Bank of England připustil, že by kvůli slábnoucí ekonomika a nízké inflaci mohla na nejbližším zasedání snížit úrokové sazby.

Britská libra byla v uplynulém týdnu jedna z nejméně výkonných měn, alespoň co se kursu vůči dolaru týče. Může za to Mark Carney a jeho projev, který přednesl na půdě Bank of England u příležitosti workshopu, zabývajícím se cílováním inflace.

„Ekonomika slábne a to slábnutí nabývá na intenzitě, inflace se nachází pod cílem. Je zcela na místě začít debatovat o tom, že by bylo vhodné dát britské ekonomice nějaký stimul,“ uvedl mimo jiné Carney. Investoři jeho řeč pochopili jako signál, že na nejbližším zasedání výboru pro měnovou politiku Bank of England může dojít ke snížení úrokových sazeb. Zasedání je naplánováno na 30. ledna.

Britská libra na Carneyho projev zareagovala oslabením vůči americkému dolaru přibližně o jedno procento. Přestože ve zbytku obchodního týdne začala ztráty umazávat, na předchozí úroveň se nevrátila. Guvernér Bank of England tak do jisté míry nahlodal optimismus, který se na libře projevoval po předčasných parlamentních volbách, v nichž drtivě zvítězili konzervativci, a konečně se tak vyjasnila situace kolem brexitu.

Hodnocení článku

Tagged , , , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Jeden komentář ke článku: “Carney promluvil a libra mírně ztratila

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com