Cenu ropy tlačí dolů silnější dolar a obavy z koronaviru

Rozdílové smlouvy články, Novinky Cenu ropy tlačí dolů silnější dolar a obavy z koronaviru

Cenu ropy tlačí začátkem týdne dolů silnější dolar, obavy z nárůstu onemocnění covidem-19 a z pomalu postupující vakcinace proti němu. Přebily i zprávu o oživení čínské ekonomiky, které překonalo očekávání.

Kolem 17:00 SEČ cena severomořské ropy Brent klesala o 0,3 procenta na 54,93 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevňovala o 0,1 procenta na 52,29 dolaru za barel.

Čína, která je největším dovozcem ropy na světě, dnes oznámila, že v loňském roce její hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 2,3 procenta. Je to sice kvůli pandemii covidu-19 nejslabší růst za posledních 44 let, ale i tak je Čína podle tiskových agentur patrně jedinou velkou ekonomikou, která za loňský rok vykázala ekonomický růst.

Ceny ropy v uplynulých týdnech rostly díky zahájení vakcinace proti covidu-19 a překvapivému snížení ropné produkce v Saúdské Arábii. Pochybnosti o možnostech rychlého oživení ekonomiky ale posléze vyvolalo pomalé tempo očkování.

„Ekonomické obavy vyvolané koronavirem, silnější americký dolar a více pesimistická nálada investorů hrají svou roli ve skutečnosti, že se Brent obchoduje … zhruba o tři dolary níže než minulou středu,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Commerzbank Eugen Weinberg.

Zdroj: ČTK

Tagged ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com