Ceny průmyslových výrobců rostly v červenci nejvíce za zhruba 17 let

Rozdílové smlouvy články Ceny průmyslových výrobců rostly v červenci nejvíce za zhruba 17 let

Ceny průmyslových výrobců v Česku letos v červenci stouply meziročně o 7,8 procenta, což byl nejvýraznější růst od listopadu 2004. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti loňsku vzrostly také ceny zemědělských výrobců o 5,2 procenta, ceny stavebních prací o 5,6 procenta a ceny tržních služeb pro podniky o 1,0 procenta.

Ceny průmyslových výrobců letos rostou už od února a růst vytrvale zrychluje. „Výrazný vliv mají nadále ceny v odvětví koksu a rafinovaných ropných výrobků a ceny obecných kovů a kovodělných výrobků, které meziročně vzrostly o 20,0 procenta,“ sdělil vedoucí oddělení statistiky cen průmyslu a zahraničního obchodu ČSÚ Vladimír Klimeš.

Ceny v průmyslu v červenci stouply rekordně i meziměsíčně. Zvýšily se o 1,6 procenta, což bylo nejvíce od ledna 2008. Meziměsíčně se zvýšily i ceny stavebních prací o rovné jedno procento, zatímco ceny zemědělských výrobců klesly o 1,8 procenta a ceny tržních služeb pro podniky o 0,8 procenta.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com