Ceny ropy rostou kvůli napětí na Blízkém východě

Rozdílové smlouvy články Ceny ropy rostou kvůli napětí na Blízkém východě

Ceny ropy se zvyšují. Podporují je obavy, že napětí na Blízkém východě by mohlo vést k dalším výpadkům v dodávkách suroviny na trh. Kolem 17:00 SELČ vykazovala cena severomořské ropy Brent nárůst o 0,1 procenta na 72,66 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 1,1 procenta na 63,56 dolaru za barel.

„Blízký východ působí jako sud s prachem,“ uvedl analytik Stephen Brennock ze společnosti PVM. Napětí na Blízkém východě zastiňuje některé negativní faktory pro ceny ropy, například zprávu o překvapivém růstu zásob suroviny ve Spojených státech.

Arabská koalice v čele se Saúdskou Arábií ve čtvrtek podnikla několik leteckých úderů v jemenské metropoli Saná. V uplynulých dnech se také vyostřilo napětí mezi Íránem a Spojenými státy.

Začátkem měsíce USA kvůli neupřesněné íránské hrozbě poslali jako varování do oblasti Blízkého východu letadlovou loď USS Abraham Lincoln s doprovodnými plavidly a také bombardéry B-52. „Pokud je napětí tak vysoké, může blízkovýchodní sud s prachem odpálit i omyl či taktická chyba Íránu,“ uvedl analytik Stephen Innes ze společnosti SPI Asset Management.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com