Čína chce řešit zpomalující ekonomiku nižšími daněmi a podporou půjček

Rozdílové smlouvy články Čína chce řešit zpomalující ekonomiku nižšími daněmi a podporou půjček

Čínská vláda plánuje velké kroky k podpoře její zpomalující ekonomiky. Zaměřit se chce na snížení daní, podporu volnější úvěrové politiky bank a také na fiskální stimuly zejména v oblasti stavebnictví. Tamní ekonomika totiž vykázala nejnižší meziroční růst za posledních 30 let.

Čína cílí v letošním roce na ekonomický růst mezi 6 – 6,5 procenty. K situaci se vyjadřoval i čínský premiér Li Keqiang ve svém proslovu před čínským parlamentem. Podle něj bude tento rok pro Čínu náročnější než ten loňský. Keqiang také upozorňoval na mnoho rizik a výzev a nechal se slyšet, že bude nutné se připravit na tvrdý boj.

Fiskální politika Číny má být jedním z motorů vysokého plánovaného růstu. Jen samotné snížení daní má dosahovat objemu téměř 300 miliard dolarů.

Hlavní ekonom čínského ING Iris Pang k tématu poznamenal, že žádný pacient nebere tolik léků, dokud není skutečně nemocný. Tím chtěl ukázat analogii k čínské ekonomice. Pokud by totiž čínská ekonomika byla v pořádku, určitě by nepotřebovala k dobrým výsledkům tolik státních zásahů.

Otázkou však zůstává, jestli je možné považovat data a statistiky z Číny za stoprocentně správná. Situace může být ve skutečnosti i mnohem vážnější – více, než je její vláda ochotná si přiznat. Rok 2019 bude v každém případě velmi zajímavý pro obchodníky s čínskou měnou. Výsledky ambiciózních plánů bude totiž kopírovat kurz juanu k ostatním světovým měnám.

Čína chce řešit zpomalující ekonomiku nižšími daněmi a podporou půjček
Hodnocení článku

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: Marketa Fryckova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com