Čína schválila Trumpové pět ochranných známek

Rozdílové smlouvy články Čína schválila Trumpové pět ochranných známek

Šanghaj 21. ledna (ČTK) – Čínská vláda schválila tento měsíc firmě Ivanky Trumpové pět ochranných známek. Předběžný souhlas se vztahuje na podnikání v oblasti dětských opatrovnických center, slunečních brýlí, svatebních šatů, makléřských služeb či oceňování uměleckých děl. S odkazem na web příslušného čínského úřadu o tom informovala agentura AP. Vláda Ivančina otce, amerického prezidenta Donalda Trumpa vede s Pekingem jednání o úpravě obchodních vztahů.
Žádosti o ochranné známky byly podány v letech 2016 a 2017, čtyři byly schváleny v neděli, pátá již 6. ledna, stojí na webu čínské obdoby úřadu pro průmyslové vlastnictví. Pokud nikdo nevznese námitku, bude schvalovací proces do 90 dní uzavřen.
Podle některých kritiků se Bílý dům žádostí o ochranu duševního vlastnictví zbytečně čínské vládě zavazuje. Objevují se i domněnky, že rodinné portfolio globálních obchodních značek otevře Trumpovým po odchodu současné hlavy USA z úřadu lukrativní obchodní příležitosti.
Peking a Washington se v současnosti snaží jednáním ukončit vzájemný obchodní konflikt, který vyvolal uvalením cel na dovoz čínského zboží do USA sám Trump. Jedním z motivů jeho kroku byly právě krádeže duševního vlastnictví amerických firem v Číně.
Čína je proslulá chabou ochranou vlastnických práv. Tamější úřady uvádějí, že všechny žádosti o ochranné známky posuzují stejným způsobem a podle zákona, citovala je agentura AP.

Čína schválila Trumpové pět ochranných známek
Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: Matej Samec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com