Čtvrtletní zisk automobilky Hyundai se propadl o 44 procent

Rozdílové smlouvy články Čtvrtletní zisk automobilky Hyundai se propadl o 44 procent

Čistý zisk jihokorejské automobilky Hyundai Motor v letošním prvním čtvrtletí meziročně klesl o 44 procent na 463 miliard wonů (9,6 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, která se podobně jako konkurenti potýká s dopady koronavirové krize na poptávku i výrobu. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice.

Automobilka z hlediska čistého zisku zažila nejhorší první čtvrtletí za desetiletí. Čistý zisk navíc výrazně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 607 miliard wonů.

Provozní zisk se v prvním čtvrtletí nicméně zvýšil o pět procent na 864 miliard wonů a tržby vzrostly o šest procent. Automobilka předpokládá, že pandemie způsobená koronavirem bude mít na její hospodářské výsledky negativní dopad také ve druhém čtvrtletí.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou firmou Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Nošovický závod v polovině dubna po třítýdenní odstávce vyvolané koronavirem jako první velký podnik v Česku obnovil výrobu. Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje 1500 aut denně, loni vyrobila 309.500 vozů.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: AP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com