Čtvrtletní ztráta Aeroflotu kvůli koronaviru výrazně vzrostla

Rozdílové smlouvy články, Novinky Čtvrtletní ztráta Aeroflotu kvůli koronaviru výrazně vzrostla

Čistá ztráta ruské vlajkové letecké společnosti Aeroflot v prvním čtvrtletí vzrostla o 43 procent na 22,5 miliardy rublů (téměř osm miliard Kč), protože leteckou přepravu ochromily restrikce zavedené kvůli šíření koronaviru. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů firmy.

Aeroflot utrpěl v samotném březnu u osobní přepravy meziroční propad o téměř třetinu, v celém prvním čtvrtletí činil tento pokles zhruba 12 procent. Provozní zisk podniku se v prvním čtvrtletí propadl téměř o dvě pětiny na zhruba 13 miliard rublů.

Firma však předpověděla, že oživení trhu s leteckou přepravou „začne v blízké budoucnosti“. „Odvětví letecké přepravy se připravuje na postupný restart,“ dodala.

Analytici ze společnosti VTB Capital předpokládají, že provozní zisk Aeroflotu v celém letošním roce klesne o více než dvě pětiny na 100 miliard rublů. Již v příštím roce by však podle nich provozní zisk mohl loňskou úroveň přesáhnout.

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) přitom předpokládá, že globální osobní letecká přeprava se na úroveň z období před příchodem koronavirové krize vrátí nejdříve v roce 2023.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Ema Ducakova

Jeden komentář ke článku: “Čtvrtletní ztráta Aeroflotu kvůli koronaviru výrazně vzrostla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com