Daimler vykázal ve čtvrtletí ztrátu, první od roku 2009

Rozdílové smlouvy články Daimler vykázal ve čtvrtletí ztrátu, první od roku 2009


Německý automobilový koncern Daimler vykázal ve druhém čtvrtletí čistou ztrátu 1,2 miliardy eur (30,7 miliardy Kč) po zisku 1,8 miliardy eur před rokem. Důvodem jsou jednorázové výdaje 4,2 miliardy eur spojené s problémy s naftovými motory a s airbagy. Ztráta byla podle dnešního sdělení společnosti první od roku 2009. Automobilka nicméně uvedla, že ve druhé polovině roku očekává citelné zlepšení.

Výrobce luxusních vozů Mercedes-Benz je vyšetřován v Německu a ve Spojených státech, kde také v souvislosti s emisemi svých naftových aut čelí civilním žalobám. Stejně jako řada dalších automobilek se potýká rovněž s výdaji za svolávání aut s vadnými airbagy od japonského dodavatele Takata.

V provozních výsledcích se automobilka dostala do ztráty 1,6 miliardy eur, zatímco ve stejném období loni vykázala zisk před úroky a zdaněním 2,6 miliardy eur. Tržby ale firma zvýšila o pět procent na 42,7 miliardy eur (1,1 bilionu Kč).

Automobilka se kvůli skandálu s emisemi dostala do potíží v době, kdy automobilový sektor musí značně investovat do elektromobility a samořízených aut. Kromě toho se musí vyrovnat i se zpomalováním růstu v Číně, útlumem na trzích v Evropě a také s nárůstem globálního obchodního napětí.

Prodej osobních aut firmě ve čtvrtletí klesl o tři procenta na 575.639 vozů. Začátkem tohoto měsíce Daimler překvapil trhy varováním, že ve druhém čtvrtletí očekává provozní ztrátu. Šlo už o čtvrté zhoršení výhledu za posledních 13 měsíců.

Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: katerina.stejskalova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com