Další známky potíží německé ekonomiky

Rozdílové smlouvy články Další známky potíží německé ekonomiky


Podle nejnovějších dat došlo ke snížení poptávky po německém zboží o 0,6 %. Ještě významnější je snížení poptávky po kapitálových statcích o 1,6 %. Tento vývoj je horší, než se očekávalo. 

Tyto údaje jsou jen další známkou toho, že se německé ekonomice nedaří tak dobře, jako v předchozích letech. Podle ukazatelů růstu již ostatně po dvou kvartálech negativního růstu lze říci, že se Německo nachází v recesi. 

Německá vláda sice již oznámila velký prorůstový balíček pro povzbuzení Německé ekonomiky, ale trhy na tento plán zatím příliš nereagovaly. Německá vláda se zatím odmítá vzdát své dlouhodobé politiky vyrovnaného rozpočtu. Rozpočtová rigidita Německa byla mnohými ekonomy a politiky kritizována, protože prý zhoršovala situaci slabších zemí Eurozóny jako je například Řecko.  

Potíže Německa se brzy nepochybně stanou i potížemi pro české firmy. Německo je největším obchodním partnerem naší země a mnohé firmy jsou na exportu do Německa naprosto závislé.  

Zdroj: Reuters

Hodnocení článku

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: Marketa Fryckova

Jeden komentář ke článku: “Další známky potíží německé ekonomiky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com