Developer Finep vydá dluhopisy za 252 milionů korun

koruna, peníze

Developerská skupina Finep vydá dluhopisy za 252 milionů korun s možností navýšení až na 420 milionů. Splatné budou v roce 2026, pevný výnos společnost stanoví v březnu. Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je tři miliony korun.

Dluhopisy ponesou pevný výnos stanovený na základě tržních podmínek před datem emise, který se předpokládá v březnu 2021. Hlavní manažer, kterým je UniCredit Bank, bude dluhopisy nabízet zejména profesionálním zákazníkům. Úpis dluhopisů začne pravděpodobně v první polovině března,“ uvedl dnes finanční ředitel skupiny Finep Štěpán Havlas.

Dluhopisy podle něj firma vydá jako zaknihované cenné papíry v Centrálním depozitáři cenných papírů. „Po schválení prospektu se předpokládá jejich přijetí k obchodování na regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha,“ doplnil Havlas.

Finep působí na českém trhu od roku 1995, postupně rozšířil své aktivity na Slovensko a do Mongolska. Zhruba 60 procent podnikání zabírá stavba a prodej bytů v Praze, necelou pětinu stavba kanceláří v hlavním městě. Podle předběžných údajů loni v Praze prodal zhruba 900 nových bytů, meziročně o třetinu více. Společně s prodeji na Slovensku a v Mongolsku skupina pravděpodobně překročila úroveň 1200 prodaných bytů.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.