Dolar a jen rostou kvůli obavám z nárůstu nakažených koronavirem

Rozdílové smlouvy články Dolar a jen rostou kvůli obavám z nárůstu nakažených koronavirem

Dolar a japonský jen jako bezpečné měny posilují. Náladu na trhu ovládají obavy z rostoucího počtu lidí nově nakažených koronavirem. Poptávku po bezpečných aktivech umocnila též dnešní zpráva o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech. Jejich množství sice minulý týden už po jedenácté v řadě za sebou kleslo, stále však zůstává vysoké.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 19:25 stoupal o 0,4 procenta na 97,50 bodu. Euro vůči ve stejnou dobu dolaru oslabovalo necelých půl procenta na 1,1193 USD. Euro k jenu klesalo o 0,6 procenta na 119,66 JPY. Dolar k jenu odepisoval 0,1 procenta na 106,89 JPY.

Má-li nyní akciový trh nějaké zranitelné místo, pak je to obávaná druhá vlna pandemie, kvůli níž by hrozilo opětovné uzavření ekonomiky,řekl analytik společnosti Oanda Craig Erlam.Je sice dobře, že centrální banky pumpují do systému hotovost, ale pokud se světová ekonomika znovu zastaví, investory to velmi zneklidní,“ dodal.

Koronavirem už se na celém světě podle oficiálních dat nakazilo 8,4 milionu lidí. Počet zemřelých s nemocí covid-19 přesáhl 450.000 lidí, uvádí web americké Univerzity Johnse Hopkinse.

Znepokojení na trhu vyvolává zejména nárůst nově nakažených koronavirem v některých státech USA a obnovení karanténních opatření v Pekingu, kde bylo odhaleno nové ohnisko infekce.

Za týden do 13. června požádalo o podporu téměř 1,51 milionu osob, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Oproti předchozímu týdnu se počet žádostí o podporu snížil o 58.000. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali, že počet nových žadatelů se sníží až na 1,3 milionu.

Zdroj: ČTK

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: AH

Jeden komentář ke článku: “Dolar a jen rostou kvůli obavám z nárůstu nakažených koronavirem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com