Dolar mírně posiluje po zprávě o trhu práce v USA

Rozdílové smlouvy Novinky Dolar mírně posiluje po zprávě o trhu práce v USA

Americký dolar dnes mírně posiluje po zprávě o poklesu počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech. Euro krátce před 18:00 SELČ vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,1 procenta na 1,1848 USD.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že o podporu v nezaměstnanosti minulý týden v USA požádalo 1,19 milionu lidí. To je výrazné zlepšení proti předchozímu týdnu, kdy žadatelů bylo zhruba 1,44 milionu.

V pátek ministerstvo zveřejní pozorně sledovanou měsíční zprávu o vývoji tvorby pracovních míst a míry nezaměstnanosti v USA. Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládají, že americká ekonomika v červenci vytvořila 1,58 milionu nových pracovních míst a že míra nezaměstnanosti klesla na 10,5 procenta z červnových 11,1 procenta.

Investoři nyní čekají rovněž na výsledek jednání amerických zákonodárců o dalším balíku stimulačních opatření, který by měl ekonomice Spojených států pomoci překonat negativní dopady koronavirové krize.

Zdroj: ČTK

Tagged , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: EL

Jeden komentář ke článku: “Dolar mírně posiluje po zprávě o trhu práce v USA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com