Dolar po nepříznivé statistice z USA klesá

Rozdílové smlouvy články Dolar po nepříznivé statistice z USA klesá

Dolar po údajích o vývoji aktivity ve zpracovatelském sektoru a v sektoru služeb ve Spojených státech oslabuje. Naopak euru pomohla k růstu zpráva o vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce po 17:00 SEČ odepisoval zhruba 0,6 procenta na 99,3 bodu.

Euro vůči dolaru zhruba 0,7 procenta přidávalo a jeho kurz se pohyboval kolem 1,0856 USD. Dolar k japonskému jenu ale 0,3 procenta ztrácel a nacházel se blízko 111,68 JPY, euro k jenu přidávalo kolem 0,3 procenta na 121,28 JPY.

Průzkum mezi nákupními manažery podle konzultační společnosti IHS Markit ukázal, že aktivita v sektoru služeb v únoru ve Spojených státech klesla a její index je nejníže od října 2013. Aktivita ve zpracovatelském sektoru pak spíše stagnovala. Firmy se stále více obávají dopadů epidemie, kterou způsobuje nový koronavirus.

Japonský jen dnes posílil z desetiměsíčního minima vůči dolaru, na které se propadl předchozí seanci. Japonské měně pomohla slabá statistika z USA, ale také poptávka po bezpečnějších investicích. Tento týden japonská měna klesala kvůli obavám, že japonská ekonomika je v recesi.

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně naopak v únoru překvapivě zrychlil, a to navzdory negativním dopadům epidemie nového typu koronaviru na řadu podniků. To je příznivá zpráva pro Evropskou centrální banku (ECB), která se snaží oživit hospodářský růst i chronicky nízkou inflaci, poznamenala agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: aneta.prozrova

Jeden komentář ke článku: “Dolar po nepříznivé statistice z USA klesá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com