Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny opět vzrostla

Rozdílové smlouvy Novinky Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny opět vzrostla

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v září pátý měsíc za sebou vzrostla, nachází se tak na nejvyšší úrovni od února. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix. Index důvěry se zvýšil na minus osm ze srpnových minus 13,4 bodu. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jeho zářijovou hodnotu v anketě agentury Reuters předpovídali na minus 10,5 bodu.

„Recesi jsme ještě nepřekonali,“ upozornil nicméně šéf Sentixu Manfred Hübner.

Dílčí index, který sleduje hodnocení současné situace, vzrostl na minus 33 ze srpnových minus 41,3 bodu. Nacházel se tak nejvýše od března. Index očekávání stoupl na 20,8 z 19,3 bodu. Průzkum se uskutečnil v období od 3. do 5. září mezi více než tisícem investorů.

Výsledky průzkumu rovněž ukázaly, že pátý měsíc za sebou vzrostla také důvěra v německou ekonomiku, která je největší v eurozóně. „Cesta z recese je dlouhá a také v případě Německa investoři pochybují, že propad způsobený koronavirem bude možné plně vykompenzovat během jednoho roku,“ uvedl nicméně Hübner.

Statistický úřad Eurostat v polovině srpna potvrdil, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny ve druhém čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o rekordních 12,1 procenta. Ve třetím čtvrtletí analytici podle nedávného průzkumu agentury Reuters očekávají růst HDP o 8,1 procenta. Předpokládají ale, že úplné zotavení ekonomiky eurozóny z koronavirové krize zabere nejméně dva roky.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com