Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v srpnu opět stoupla

Rozdílové smlouvy Novinky Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v srpnu opět stoupla

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v srpnu čtvrtý měsíc za sebou vzrostla. Zůstává však na nízké úrovni, což naznačuje, že ekonomika se stále nachází v recesi. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix.

Index důvěry vzrostl na minus 13,4 bodu z červencových minus 18,2 bodu. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od února. Překonal rovněž očekávání analytiků, kteří jeho srpnovou hodnotu v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na minus 15,1 bodu.

„Absolutní hodnota indexu zůstává neradostná,“ uvedl Patrick Hussy ze společnosti Sentix. „Ukazuje se, že proces ekonomického oživení je pomalý,“ dodal.

Statistický úřad Eurostat koncem července v předběžné zprávě uvedl, že hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny se ve druhém čtvrtletí snížil o rekordních 12,1 procenta oproti předchozím třem měsícům.

Evropská komise minulý měsíc předpověděla, že ekonomika eurozóny v celém letošním roce klesne o 8,7 procenta. V příštím roce pak počítá s nárůstem o 6,1 procenta.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com