Důvody, proč společnost NVIDIA dále poroste

Rozdílové smlouvy články Důvody, proč společnost NVIDIA dále poroste

Společnosti NVIDIA, jejíž akcie se obchodují na burze NASDAQ, vzrostly tržby v prvním fiskálním čtvrtletí roku 2021 meziročně o 84 % na téměř 6 miliard dolarů a upravený zisk na akcii se zvýšil o 106 %. Její akcie od začátku roku 2020 vzrostly celkem o 175,8 %.

Poptávka po čipech je v současné době vysoká, NVIDIA navíc patří mezi lídry v této oblasti. Největší trh společnosti tvoří grafické karty pro videohry. V prvním čtvrtletí zaznamenaly tržby z herního průmyslu meziroční nárůst o 106 % na 2,76 miliardy dolarů. Za nárůstem stojí grafické procesory řady RTX 30. Nárůst přitom pravděpodobně končit nebude, protože společnost oznámila, že v létě vyjdou první notebooky s tímto typem procesoru.

Druhou největší oblast společnosti tvoří datová centra. Lídrem je zde společnost Intel, NVIDIA se ale chystá tohoto giganta porazit, a proto v loňském roce přestavila novou jednotku pro zpracování dat.

Posledním důvodem, proč by NVIDIA mohla dále růst je oblast softwaru. Například její platforma Drive zahrnuje i softwarové služby, které napomáhají výrobcům automobilů zdokonalovat schopnosti samořízení a bezpečnosti. Prodej softwaru je pro společnost ještě proces na delší dobu, představuje ale nové zajímavé odbytiště.

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com