Equa bank meziročně zvýšila čistý zisk o pětinu na 122 milionů Kč

Equa bank v prvním čtvrtletí 2020 meziročně stoupl konsolidovaný čistý zisk o pětinu na 122 milionů korun. Počet klientů se meziročně zvýšil o 14 procent na 436.000. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě. Ostatním bankám zisky kvůli koronavirové situaci vesměs propadly.

„Výsledky hospodaření Equa bank za první čtvrtletí letošního roku již zohledňují první dopady situace v souvislosti s opatřeními v době koronavirové pandemie. Dá se očekávat, že se výrazná změna tržního a ekonomického prostředí projeví na hospodaření od druhého čtvrtletí tohoto roku, ostatně jako na celém bankovním trhu,“ komentoval čísla generální ředitel Equa bank Petr Řehák.

Pandemická situace se ale podle něj pozitivně odrazila na rozvoji digitálního bankovnictví. Jen za poslední týdny narostl o 45 procent počet běžných účtů otevřených on-line. Zatímco v době před epidemií bylo digitálně otevřeno přibližně 48 procent nových běžných účtů v březnu a dubnu tvořil jejich podíl už více než 70 procent. Počet půjček, které si klienti zřídili prostřednictvím mobilní aplikace, vzrostl v posledních týdnech o 40 procent.

Bilanční suma Equa bank se koncem března v meziročním srovnání zvýšila o dvacet procent na více než 67 miliard korun. Zájem rostl také o úvěrové produkty, objem úvěrů se zvýšil o 14 procent na téměř 48 miliard korun. Objem vkladů vzrostl ke konci prvního čtvrtletí o 19 procent na více než 58 miliard korun.

Equa bank patří mezi menší banky. Na český trh vstoupila v roce 2011 poté, co společnost Equa Group Limited převzala Banco Popolare ČR. Equa Group je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Zdroj: ČTK

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.