Euro: Německá ekonomika pravděpodobně upadne do recese ve třetím kvartálu roku 2019

Rozdílové smlouvy články Euro: Německá ekonomika pravděpodobně upadne do recese ve třetím kvartálu roku 2019


Německá ekonomika pravděpodobně upadne do recese ve třetím kvartálu roku 2019. Zpomalení ve zpracovatelském průmyslu pokračuje. Vedle zpracovatelského průmyslu zpomaluje také sektor služeb. Prognóza vychází z údajů společnosti IHS Markit, které vyznívají pro největší ekonomiku EU nejhůř od října roku 2012.

Německo, stejně jako další světové exportéry, poškozuje pokračující obchodní válka mezi USA a Čínou a další nejistoty na globálních trzích. Vedle politické situace je také klíčovým faktorem význam automobilového průmyslu pro Německou ekonomiku. Automobilový průmysl je velice citlivý na hospodářský cyklus. S rostoucí obavou z možného příchodu krize roste i riziko výpadku výkonu v tomto odvětví.

EUR/USD v reakci na špatné vyhlídky Německa klesá. Návrat do pásma 1,110 – 1,112 se v nejbližší době neočekává. Podstatně pravděpodobněji se očekává testování nedávného minima na 1,0925 než přijde na řadu testování minim okolo 1,034 ze začátku roku 2017.

Tagged

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

2 komentářů ke článku “Euro: Německá ekonomika pravděpodobně upadne do recese ve třetím kvartálu roku 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com