FTX broker recenze (Aktuálně 2022)

FTX-frontpage

FTX je kryptoměnová burza zaměřující se na obchodování, která byla spuštěna v květnu 2019. Platforma FTX má mnoho funkcí, které profesionální obchodníci a profesionální obchodní firmy ocení. S FTX však bude moci obchodovat i začátečník. Jedním z hlavních taháků FTX jsou jeho nízké poplatky za obchodování a více než 275 dostupných kryptoměn, což je více, než nabízejí ostatní. Společnost FTX je hrdá na to, že navázala partnerství a spolupráci s mnoha předními kryptoměnovými firmami, jako jsou Paxos, Fenwick & West atd.

Obsah recenze

FTX služby

Jedním z nástrojů, který nabízejí, je snadná možnost pro ty, kteří chtějí rychle vyměnit svůj fiat nebo kryptoměnu za jinou minci. Mají také plně funkční aplikaci nazvanou FTX Pro, která je k dispozici pro mobilní zařízení a stále máte přístup ke všem trhům s deriváty, které se nacházejí na webu pro počítače. Mají k dispozici staking na několik coinů, jako jsou SOL, RAY a SRM. Také darují 1 % ze všech čistých poplatků charitativním organizacím. Obchodujte futures, opce, pákové tokeny a MOVE kontrakty, což je jeden z jejich TOP produktů.

Tato informace není nikde na jejich webu k nalezení. Hledal jsem to na internetu, což mě stejně přivedlo na jejich stránku nápovědy. Všechny informace jsou jasné a transparentní. Co jsem například zjistil? Cituji některá jejich slova:

 • FTX Trading Ltd je zapsána v Antigua a Barbuda.
 • FTX Digital Markets Ltd, dceřiná společnost FTX Trading Ltd, je licencována podle bahamského zákona o digitálních aktivech a registrovaných burzách z roku 2020 a regulována Komisí pro cenné papíry na Bahamách.
 • FTX nabízí tokenizované obchodování s akciemi ve spolupráci s CM-Equity a DAAG s využitím německé licence ve shodě s FTX Trading GmbH.
Obchodujte futures, opce, pákové tokeny a MOVE kontrakty, což je jeden z jejich TOP produktů s FTX.

Demo účet ​

Použití demo obchodního účtu znamená, že se nemusíte obávat ztráty peněz, můžete se učit a získávat dovednosti, než začnete obchodovat. Je to dobrý vzdělávací nástroj pro začátečníky. Při prohlížení webu jsem nenašel žádné informace o této možnosti, což je škoda, protože to je pro mě nejlepší vzdělávací nástroj.

Poplatky FTX

FTX účtuje poplatky za vklad nebo výběr a neexistují zde žádné další poplatky za OTC obchodování nebo konverzi ve vaší peněžence Exchange; u věčných smluv bude účtován poplatek za financování a za vytvoření nebo splacení pákových tokenů se účtuje 0,10 %. Nabízejí různé slevy a VIP program.

Poplatky makléře se mohou lišit a měnit, mohou se objevit další poplatky, které nejsou uvedeny v této recenzi. Zkontrolujte si je tedy vždy na jejich webových stránkách.

FTX účtuje poplatky za vklad nebo výběr a neexistují zde žádné další poplatky za OTC obchodování.

Registrace FTX

Chcete-li požádat o účet, musíte se zaregistrovat. Tlačítko registrace je v pravém horním rohu. Objeví se malý formulář a musíte vyplnit svou e-mailovou adresu a heslo. Poté se dostanete na ověřovací stránku.

Registrace je jednoduchá, rychlá a funkční. Nedostal jsem se až do konce, protože jak jsem již uvedl dříve, hledám demo účet a FTX není online krypto burza, která ho nabízí. Nedostal jsem žádné e-maily, možná proto, že jsem nedokončil registraci.

FTX obchodní aplikace

Mají mobilní aplikace pro iOS a Android a můžete obchodovat na svém PC. Tato burza má snadno použitelný design na webové platformě i mobilní aplikaci, říkají, že je dostatečně intuitivní pro začínající uživatele a dostatečně výkonná pro zkušené obchodníky, ale jako začátečník bych hledal něco jednoduššího a s demo účtem. Než se do toho pustím, potřebuji si aplikaci osahat.

Webové stránky FTX

Web FTX je standardní web. Jakmile se zaběhnete, zdá se jednoduché se v něm orientovat. Všechna tlačítka byla funkční a na nic jsem nečekal. Mají vybranou černou a modrou barvu, která mi přijde profesionální a líbí se mi i design. V horní části stránky se zobrazují marketingové bannery s jejich nabídkami. Po celou dobu je tu banner se statistikami a na levé straně stránky si můžete prohlédnout přehled futures, spotů a dalších.

Na hlavní stránce je převodník mincí a přehled jejich nástrojů. Žádné další marketingové bláboly, žádné další barvy nebo blikající text.

Na hlavní stránce je převodník mincí a přehled jejich nástrojů.

Navigace pro začátečníky je pro začátek trochu složitá. Je tu mnoho informací a zkratek.

Navigace pro začátečníky je pro začátek trochu složitá. Je tu mnoho informací a zkratek.

V horním podokně nabídky pod DOC najdete další informace o poplatcích, regulaci a podobně. Vše se otevře na nové kartě. V části Podpora najdete kontaktní formulář pro svůj dotaz a je zde tlačítko Nápověda, které vás přenese na stránku DOC. Zákaznický servis chybí. Neexistuje žádné kontaktní číslo, e-mail a žádný živý chat. V patičce stránky jsem našel jejich Blog. To by se myslím dalo zvýraznit trochu víc.

Sociální sítě

Jak jsem již zmínil, nabízejí Blog, kde si můžete procházet jejich články, je těžké to najít, takže se podívejte úplně dole, v patičce stránky. Najdete tam jejich Twitter účet, Telegram, WeChat, Komunity a stránku podpory, o které jsem mluvil dříve. Žádné kontaktní číslo, e-mailová adresa, žádný chat a žádný účet na Facebooku nebo na YouTube. To také považuji za zklamání. V dnešní době byste si mysleli, že standardem je mít účet na Facebooku nebo alespoň na Instagramu.

Jak jsem již zmínil, nabízejí Blog, kde si můžete procházet jejich články

Výhody a nevýhody FTX

FTX je vynikající volbou burzy kryptoměn pro zkušené obchodníky. Začátečníci se mohou ztratit. Nenašel jsem žádnou vzdělávací podporu a některé věci jsou trochu zmatené. Proto bych řekl, že to opravdu není přátelské pro začátečníky. Mají platformu pro pokročilé obchodování s velmi rozmanitými investičními trhy. Poplatky jsou velmi konkurenceschopné, začínají na pouhých 0,02 % pro tvůrce a 0,07 % pro příjemce. Zákaznická podpora je slabá a sociální sítě také. Kvůli jejich přísné regulaci nesmějí obchodovat v USA.

Výhody:

 • Podpora Fiat
 • Široká škála obchodních produktů
 • Žádný záznam hacků
 • Výborná likvidita

Nevýhody:

 • Regionální omezení bez poskytování alternativ
 • Slabý zákaznický servis
 • Komplexní řada obchodních produktů
 • Žádná podpora ve vzdělávání

Recenzi na dalšího brokera si můžete přečíst zde.

Naše hodnocení:

Naše hodnocení

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.