Heureka Group zvýší emisi pětiletých dluhopisů na 650 mil. Kč

Rozdílové smlouvy Novinky Heureka Group zvýší emisi pětiletých dluhopisů na 650 mil. Kč

Česká společnost Heureka Group provozující on-line cenové srovnávače zvýší na přelomu listopadu a prosince emisi pětiletých dluhopisů až o 650 milionů korun na celkový objem 3,2 miliardy korun. Pro dluhopisy za deset tisíc korun a splatností v roce 2025 platí roční úroková sazba 5,25 procenta. Na trh se dostanou prostřednictvím J&T Banky a PPF banky. Společnost o tom dnes informovala ČTK.

Heureka začala investorům pětileté firemní dluhopisy nabízet na začátku roku. Díky příznivé situace na internetové trhu, která bylo částečně způsobena pandemií koronaviru a uzavřením kamenných prodejen, se společnost rozhodla v emisi pokračovat.

„Průměrná měsíční návštěvnost webů Heureka Group rostla v prvním pololetí letošního roku o deset procent, a ještě před hlavní sezonou tak dosáhla průměrného ročního růstu z minulých let,“ uvedl výkonný ředitel firmy Tomáš Braverman. Z rozsáhlých interních průzkumů podle něj navíc vyplynulo, že více než polovina respondentů, která na internetu nakupovala nyní poprvé, u on-line nakupování zůstane.

Heureka chce podle Bravermana dále posilovat. Připravuje proto sjednocení tří systémů na mezinárodní #oneplatform. Pracuje také na vývoji jednotného on-line tržiště, které umožní e-shopům jednoduše nabídnout své zboží v devíti evropských zemích, kde Heureka Group působí. Portfolio svých služeb dále rozšiřuje přes akvizice.

Mezi akcionáře Heureka Group patří se 40 procenty finanční skupina PPF. Stejný podíl má ve skupině EC Investments podnikatelů Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky. Zbylou pětinu drží skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. Vlastníci skupinu Heureka loni v říjnu vyňali z retailové skupiny Mall Group.

Zdroj: ČTK

Tagged , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com