Investoři opět věří trhům rozvíjejících se ekonomik

Rozdílové smlouvy Novinky Investoři opět věří trhům rozvíjejících se ekonomik

Rozvíjející se trh se opět těží důvěře investorů. Ti se na ně vracejí, přestože stále přetrvávají obavy z ekonomických dopadů epidemie koronaviru Covid-19.

Téměř 730 milionů dolarů činil v uplynulém týdnu čistý příliv investic do burzovně obchodovaných fondů (ETF) v zemích rozvíjejících se trhů. Stalo se tak po téměř dvou týdnech neustálého odlivu peněz doprovázeného oslabováním akcií v zemích Latinské Ameriky nebo Asie.

Celkový přírůstek tržní hodnoty ETF dosáhl v minulém týdnu čtyř procent. Oproti předchozímu roku je však stále o něco níže. Na změně nálady se podílelo určité zmírnění obav z dopadů epidemie koronaviru. Ještě před jejím propuknutím si aktiva v zemích rozvíjejících se trhů vedly dobře a těšily se zájmu zahraničních investorů. A to zejména díky dosažení první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou.

„Poslední vývoj zaznamenal skutečně přesvědčivé přírůstky tržní hodnoty a vidíme známky oživení na trzích,“ uvedl pro agenturu Reuters Robert Phipps, ředitel společnosti Per Stirling Capital management. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že jde o obrat trendu, respektive o návrat k tomu předchozímu. Podobně to vidí i další finanční instituce jako BlackRock, JP Morgan nebo UBS.

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: J.A.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com