Jaké jsou další plány ČNB?

Rozdílové smlouvy články Jaké jsou další plány ČNB?

Naposledy se bankovní rada sešla ve čtvrtek 2. května a jednomyslně schválila zvýšení úrokové sazby o 0,25 procentního bodu. Ve své nejnovější prognóze navíc rada nastínila další plánovaný vývoj sazeb. Domácí úrokové sazby mají nejprve mírně vzrůst, poté se ustálit a svou stabilitu držet až do poloviny příštího roku. V letošním roce má dojít také k postupnému zpevňování kurzu české koruny.

 

ČNB zároveň ve své makroekonomické prognóze zhoršila výhled pro vývoj české ekonomiky. Svůj odhad tempa růstu HDP snížila na 2,5 procenta pro letošní rok a na 2,8 procenta pro rok příští. V předchozí prognóze přitom počítala s růstem ekonomiky o 2,9 procenta v letošním roce a o 3 procenta v roce příštím.

 

Guvernér ČNB Jiří Rusnok potvrdil, že nevidí důvod pro další navyšování úrokových sazeb až do poloviny příštího roku. Ze záznamu zasedání bankovní rady však vyplývá, že se mohou sazby při příštím rozhodování pohybovat nahoru i dolů.

Zdroj: CETA

Hodnocení článku

Tagged , , ,

[AuthorRecommendedPosts]
Profilový obrázek

Autor: barbora.denigerova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright iBinarniOpce.cz 2016 | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com