Kdybyste si měli koupit jedinou akcii, byla by to tato?

Rozdílové smlouvy články Kdybyste si měli koupit jedinou akcii, byla by to tato?

Zkuste si položit otázku, jaké akcie byste si koupili, pokud byste si mohli koupit pouze jednu. Budete přemýšlet v dlouhodobém horizontu a vyjmenujete nejdůležitější vlastnosti, podle kterých společnosti seřadíte? My jsme podle kritérií vybrali společnost Walt Disney.

Proč právě Walt Disney? Splňuje kritéria diverzifikovaného podniku, udržitelnosti i přiměřené ceny. Nejdůležitější z nich je asi divezifikovanost. Společnost je schopná udržovat různorodé aktivity a přitom se soustředit na jedinou oblast a to zábavu. Kabelové sítě a zábavní parky jsou hlavními zdroji příjmů. Filmová studia navíc plodí jeden trhák za druhým a lákají statisíce diváků. 

Koncem roku 2019 se Disney pustil do streamovacích služeb, konkrétně do Disney+. Tato služba už si získala přes 116 milionů platících diváků. Disney+ zvládá kompenzovat ztráty z poklesu tradiční kabelové televize. Filmy Disney jsou prostě trháky, o čemž svědčí i data sledovanosti. Nezřídka sledují stejné filmy rodiče i děti. Jako bonus má skvělé vztahy se zákazníky při udržitelné ziskovosti.

V letošním roce akcie zaznamenaly vysoký růst, obzvlášť pokud přihlédneme k absolutní ceně před a po pandemii. Vypadá to, že Disney bude jedním z lídrů streamovacích platforem a má tak veškeré předpoklady k tomu, aby se stal i tou jedinou akcií, do které byste mohli investovat.

Tagged , , , , ,

[AuthorRecommendedPosts]

Autor: ES

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2020 Almina Corp a.s. All rights reserved | Šablona od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Díky patří také Ballicons | Designcontest Za použité ikonky | Freepik.com